top of page

FACEBOOK VE INSTAGRAM REKLAMCILIĞI

Reklamlardan gelir elde etmenin en popüler ve eğlenceli yolu Facebook ve Instagram Reklamcılığı... Reklam ve pazarlamanın bambaşka bir boyut kazandığı son yıllarda Facebook ve Instagram reklamları sayesinde işletmenize güç katabilirsiniz.

Facebook ve Instagram üzerinden markalarla hedef kitle odaklı reklam yaparak, bu dijital dönüşümde siz de yerinizi alabilirsiniz.

Teknolojinin hayatımızın her alanında yer bulmasıyla, dijitalleşen dünyada buna uygun pazarlama anlayışını benimsemek ve uygulamak büyük önem kazandı. Facebook ve Instagram gibi sosyal medya kanallarını kullanarak yapılan reklamların daha hızlı sonuçlar vermesi, uygun bütçelerle ilgili alanımızdaki hedef kitleye ulaşabilmesi ve anında ölçülebilir sonuçlar sunması ile günümüzde kurumsal  veya en ufak işletmecilerin bile en çok tercih ettiği pazarlama yöntemi olmaktadır. Ayrıca, günümüzde tüm firmaların sosyal medyayı (Facebook ve Instagram) birer halkla ilişkiler aracı olarak da görmesi, kurumsal kimliğini, ürünlerini, firma haberlerini ve tüm yeniliklerini takipçilerine bildirmesi açısından çok önemli bir yer tutmaktadır.

Facebook ve Instagram yani meta tarafından yönetilen sosyal ağlarda Facebook Business panelinden yaptığımız çalışmalar sonucu pek çok markayı hedefine ulaştırdık. Şunu da atlamamak gerekir ki rekabetin böylesine yüksek olduğu alanda profesyonel olmadan reklam denemeleri yapmak bütçelerin boşa harcanmasına sebep olur.

SOSYAL MEDYA REKLAMLARI

Dijital reklam ve pazarlama faaliyetlerinin sağlıklı yürütülmesi için ilk yapılması gereken web sitesi açmaktır. Ürün satışındaki bazı işletmeler Instagram üzerinden yapılan satışları e-ticaret zannediyor olabilir. Hatta Shopier denilen Instagram tarafından ücretsiz kullanıma sunulan basit sitelerin ücretli olarak hazırlanan tüm yazılım ve entegrasyonları ile tam teşekküllü çalışan web siteleriyle kıyaslama yapanlar bile var. Dijital reklam faaliyetlerinin kalbi; meta tarafından ücretsiz kullanıma sunulan Facebook pikselidir. Facebook pikselinin kullanım amacı basit tabirle işletmeyi gören müşterilere yeniden görünmektir. Zaten gelişen teknoloji ve olanaklar buna izin vermese dijital pazarlama faaliyetlerinin özelikle meta tarafından sağlanan Facebook ve Instagram reklamcılığının kullanılması bu kadar etkili olmayacaktı.

İletişim Formu

bottom of page