top of page

GRAFİK TASARIM

Grafik tasarımcılar, afiş, kartvizit, broşür, menü tasarımlarından, kurumsal kimlik tasarımlarına kadar A’dan Z’ye hizmet sunmaktadırlar. Grafik tasarımcıların, bir sınırı bulunmamaktadır. Bazı grafik tasarımcılar, görsel çalışmalar dışında videolu içerik hizmeti de sunarlar. Bu tür tasarımcılar piyasada sürekli aranan ve profesyonel kişilerdir.


Grafik tasarım işi yapan tasarımcıların, hizmet ağı oldukça geniştir. Bunun en büyük nedeni üretken olmalırıdır. Grafik tasarımcıların, hayal gücünü en iyi şekilde kullanan ve iletilmek istenen mesajı kusursuz şekilde yansıtması gerekir. 


Grafik tasarım olayının bizim için önemli olan kısmı ise kurumsal kimlik çalışması ve web sitelerinde yapılan çalışmalardır. Kurumsal kimlik çalışmalarında profesyonel olmayan grafik tasarımcılardan hizmet almamak gerekir. Çok ciddiye alınılması gerekilen bir çalışmadır. Aynı zamanda sadece grafikçi olmak kurumsal kimlik yaratmak için yeterli değildir. Önce kurumsal kimliğin ne olduğunu bilmek gerekir. 


Web sitelerinde yapılan tasarımlar sade ve şık olmalı göz yormamalıdır. Web sitelerindeki grafikler düzenli olarak değiştirilip geliştirilmelidir. Kampanyalara uygun dikkat çekici görseller hazırlanılması ve slider - banner denilen tasarımların dikkatli yapılması gerekir.

İletişim Formu

bottom of page